Dzień Edukacji 2017

Dzień Edukacji Narodowej to przede wszystkim święto wszystkich nauczycieli, pedagogów oraz pracowników oświaty. Tradycyjnie w ramach podziękowania nauczycielom za ich trud włożony w edukację i wychowanie uczniowie składają im podziękowania i życzenia oraz często obdarowują symbolicznymi prezentami (np. kwiatami lub słodyczami).

To dzień świąteczny i inny niż pozostałe. Na uroczystym apelu młodzież gimnazjum i szkoły podstawowej zaprezentowała część artystyczną. Było wesoło, mile i zabawnie!!!

Dziękujemy Pani Małgorzacie Gral oraz jej grupie artystycznej za przygotowanie uroczystości.
Rada Pedagogiczna dziękuje wszystkim za życzenia, uśmiech, a przede wszystkim za miłe słowo. Gdyby wszystkie te dni były spędzane w tak miłej atmosferze -byłoby wspaniale!!!
Musimy wszyscy do tego dążyć: my nauczyciele-rodzice, a przede wszystkim dzieci  i młodzież – przecież wielu z nas spędza w budynkach szkolnych najwspanialsze chwile naszego życia
To nie kwiaty, słodycze i inne smakołyki budują więź w szkole, ale miłe słowa -dziękuję, przepraszam,proszę itp.Starsi uczniowie po latach mówią, że dobry nauczyciel to taki który dużo wymaga, taki, który interesuje się nimi, próbuje ich zrozumieć, wspiera, potrafi wytłumaczyć, znajduje dla nich czas i jest wyrozumiały itp.Sami pedagodzy mówią natomiast, że nauczyciel to zawód z pasją i misją-chcieliby, żeby po latach spotkać ucznia i usłyszeć od niego – dziękuję ,, był Pan/a/ osobą, która mnie zrozumiała, pomogła  poznać życie, nauczyła radzenia z codziennymi problemami i dała  wiedzę  by stawić  czoła w każdej sytuacji życiowej…Z tego miejsca w tym uroczysty dniu proszę RODZICÓW – rozmawiajcie: z dziećmi, z nauczycielami- bo to oni  uczą wasze dzieci i oni najbardziej wiedzą jak im pomóc nawet w najgorszych sytuacjach  ich kariery uczniowskiej.