Get Adobe Flash player
WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
GIMNAZJUM – ARCHIWUM
Archiwa

Ślubowanie klasy pierwszej

Dzień 22 października 2015 roku w naszej szkole był ważnym dniem dla klasy pierwszej, ponieważ odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Sidrze.
Pan Dyrektor powitał gorąco rodziców, nauczycieli, uczniów, Wójta Gminy Sidry, Starostę Powiatu Sokólskiego, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, której ,,oddał głos”.

Dzieci w scenerii zamkowej zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w kolorowych biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej, to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Po zakończonej części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy złożyli ślubowanie. Po ślubowaniu ,,wielkim ołówkiem” zostali pasowani na uczniów. Następnie otrzymali dyplomy i przyjęli życzenia: samych sukcesów w nauce. Rodzice również pamiętali o święcie dzieci, wręczyli im ,,rożki obfitości” oraz zorganizowali słodkie przyjęcie. Potem była chwila na pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.