Get Adobe Flash player
WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
GIMNAZJUM – ARCHIWUM
Archiwa

Dzień Edukacji 2017

Dzień Edukacji Narodowej to przede wszystkim święto wszystkich nauczycieli, pedagogów oraz pracowników oświaty. Tradycyjnie w ramach podziękowania nauczycielom za ich trud włożony w edukację i wychowanie uczniowie składają im podziękowania i życzenia oraz często obdarowują symbolicznymi prezentami (np. kwiatami lub słodyczami).

To dzień świąteczny i inny niż pozostałe. Na uroczystym apelu młodzież gimnazjum i szkoły podstawowej zaprezentowała część artystyczną. Było wesoło, mile i zabawnie!!!

Dziękujemy Pani Małgorzacie Gral oraz jej grupie artystycznej za przygotowanie uroczystości.
Rada Pedagogiczna dziękuje wszystkim za życzenia, uśmiech, a przede wszystkim za miłe słowo. Gdyby wszystkie te dni były spędzane w tak miłej atmosferze -byłoby wspaniale!!!
Musimy wszyscy do tego dążyć: my nauczyciele-rodzice, a przede wszystkim dzieci  i młodzież – przecież wielu z nas spędza w budynkach szkolnych najwspanialsze chwile naszego życia
To nie kwiaty, słodycze i inne smakołyki budują więź w szkole, ale miłe słowa -dziękuję, przepraszam,proszę itp.
Starsi uczniowie po latach mówią, że dobry nauczyciel to taki który dużo wymaga, taki, który interesuje się nimi, próbuje ich zrozumieć, wspiera, potrafi wytłumaczyć, znajduje dla nich czas, jest wyrozumiały itp.
Sami pedagodzy mówią natomiast, że nauczyciel to zawód z pasją i misją-chcieliby, żeby po latach spotkać ucznia i usłyszeć od niego – zwykłe ,,DZIĘKUJĘ”- był Pan/a/ osobą, która mnie zrozumiała, pomogła  poznać życie, nauczyła radzenia z codziennymi problemami i dała  wiedzę  by stawić  czoła w każdej sytuacji życiowej…
Z tego miejsca w tym uroczysty dniu proszę RODZICÓW – rozmawiajcie: z dziećmi, z nauczycielami- bo to oni  uczą wasze dzieci i oni tak jak Wy najbardziej wiedzą jak im pomóc nawet w najgorszych sytuacjach  ich kariery uczniowskiej.

Admin strony.