Get Adobe Flash player
WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
GIMNAZJUM – ARCHIWUM
Archiwa

DZIEŃ ZIEMI…

Dzien-Ziemi-2023_06Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody – ekologami i dbać o środowisko. W związku powyższym uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli włączyli się szereg działań promujących ideę ochrony środowiska.

    Tego dnia dzieci i młodzież  założyły zielone ubrania, na znak tego, że wszyscy chcemy aby nasza planeta była czysta i zielona.  Podczas zajęć  dydaktycznych dzieci oddziału przedszkolnego i klas I- III dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą ich przyrodę. Zorganizowane były  wyjścia, zabawy, quizy dotyczące tej właśnie tematyki. Uczniowie klas IV- VIII uczestniczyli w zbiórce odpadów na terenie miejscowości Sidra oczywiście pamiętając o ich segregacji. Dodatkowo uczniowie klasy VIII posadzili wokół szkoły drzewka i krzewy ozdobne. Ach jak teraz będzie pięknie. Zbiórka odpadów  w naszej szkole została zorganizowana w ramach akcji

„ Sprzątamy dla Polski”  nad którą patronat objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki.

                                             Relacja…                            DZIEŃ ZIEMI