Get Adobe Flash player
WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
GIMNAZJUM – ARCHIWUM
Archiwa

105 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

710.11.2023r w przeddzień narodowej uroczystości 11 listopada społeczność naszej szkoły świętowała 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odświętnie ubrani, z pięknymi kotylionami, uczniowie i nauczyciele dawali świadectwo, że wolność i niepodległość są dla nas wartościami niezwykle ważnymi.
Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klas IV-VIII pod kierunkiem Pani: M Gral.

Uroczystą akademię rozpoczęliśmy od wprowadzeniu pocztu sztandarowego oraz wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie uczniowie przypomnieli o 123 latach niewoli narodu polskiego i jego dążeniach do odzyskania niepodległości. Zaprezentowano świetny montaż słowno- muzyczny połączony z pantomimą. Śpiewanie pieśni patriotycznych połączyło zgromadzonych na apelu w historycznej zadumie nad naszą przeszłością. 

Społeczność szkolna nagrodziła występujących gromkimi brawami.
Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała Pani dyrektor Krystyna Sawicka, która podziękowała za przygotowana uroczystość oraz podkreśliła znaczenie odzyskania niepodległości.
To ważne wydarzenie pozostanie na długo w pamięci społeczności naszej szkoły. Niech będzie dla wszystkich refleksją nad znaczeniem wolności w naszym życiu oraz niepodległości ukochanej Ojczyzny.

Więcej na szkolnym FACEBOOKU