Get Adobe Flash player
WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
GIMNAZJUM – ARCHIWUM
Archiwa

Konkursy – rozstrzygnięcia końcowe…

6Młodzież naszej szkoły uczestniczy w wielu konkursach na szczeblu szkolnym, powiatowym, wojewódzkim, a także krajowym. Ważne jest, aby mieć pomysł, chęci i oczywiście nauczyciela, który jest koordynatorem. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursów, których koordynatorem była Pani Urszula Huryn.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS „Z ENERGIĄ DLA KLIMATU”

Uczniowie naszej szkoły Jakub Wysztygiel i Maksymilian Popko uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Wpływie Energetyki na Środowisko „Z energią dla klimatu”, który organizuje Fundacja „Forum Atomowe”, we współpracy z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
Etap I
polegał na napisaniu online testu wiedzy złożonego z 15 pytań z zakresu fizyki, chemii i geografii. Tylko 300 osób z całej Polski o najlepszych wynikach mogło przejść dalej.
Etap II
polegał na przygotowaniu pracy metodą projektu. Obaj uczniowie wybrali temat: „Szara woda” i musieli przedstawić możliwości oszczędzania wody w swoim domu i w szkole. A efekty swojej pracy zaprezentowali w formie plakatu naukowego.

►Maksymilian Popko zajął 28 miejsce i znalazł się w gronie wyróżnionych.

►Jakub Wysztygiel znalazł się wśród 20 osób z Polski, które zaproszono do etapu finałowego.
Etap finałowy polegał na zaprezentowaniu przygotowanego projektu podczas rozmowy z komisją, która odbywała się online.
Ostatecznie Kuba Wysztygiel pokonał wszystkich rywali, zajął 1 miejsce w kraju, uzyskał tytuł laureata konkursu ogólnopolskiego oraz zdobył nagrodę o wartości 4000 zł

 


 

ROZDANIE NAGRÓD LAUREATOM KONKURSU

„CO DODAJE MI SKRZYDEŁ – MOJA PASJA”

Nasi uczniowie brali udział w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Co dodaje mi skrzydeł – moja pasja”, który polegał na wykonaniu pracy plastycznej na temat swoich zainteresowań. Organizatorzy konkursu czyli Fundacja Międzynarodowy Ruch Latających Plecaczków oraz firma BIC przysłali do szkoły nagrody dla 9 laureatów konkursu oraz 25 osób wyróżnionych.

KATEGORIA KLAS I-III

I miejsce: Lena N.
II miejsce: Hania A.
III miejsce: Gabriel H.

Wyróżnienia: Natalka Sz., Oliwka H., Ola M., Kornelia Ż., Maja K., Błażej Sz., Lena O.

KATEGORIA KLAS IV – VI

I miejsce: Anna M.
II miejsce: Sebastian B.
III miejsce: Katarzyna M.

Wyróżnienia:

Kacper Cz., Weronika Sz., Emilia P., Krzysztof M., Zuzia K., Wiktoria K., Kamila Z., Laura M., Adam W.

KATEGORIA KLAS VII – VIII

I miejsce: Mirosław B.
II miejsce: Lena P.
III miejsce: Przemysław P.

Wyróżnienia:

Karol P., Dawid H., Marek Z., Natalia Sz., Jakub W., Gabriel Ż., Gabriel O., Maks P. Oliwier K.

 


 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU SZKOLNEGO NA STROIK ŚWIĄTECZNY

W grudniu Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs szkolny, który polegał na wykonaniu świątecznego stroika. W konkursie wzięło udział 23 uczniów z klas 0 – III i przedszkola. Bardzo trudno było wyłonić zwycięzców, ponieważ wszystkie stroiki były przepiękne i niepowtarzalne. Ostatecznie przyznano 3 nagrody główne i 5 wyróżnień oraz 15 nagród pocieszenia.
LAUREACI:
1 miejsce – Lena N. (kl. 2),
2 miejsce – Marcin M. (kl. 0),
3 miejsce – Bartek Ż. (kl. 3)

WYRÓŻNIENI:

Natalia Sz. (kl. 1),
Zuzanna A. (kl. 1),
Iga P. (kl. 2),
Kornelia Ż. (kl. 3),
Gabriel H. (kl. 3)

POZOSTALI UCZESTNICY:
przedszkole: Dominik R., Adrianna Z., Alicja Ż.
kl. 0: Aleksandra L., Kacper M., Dawid P., Szymon W., Anna Z., Aurelia Z., Kamil Ż,
kl. 1: Kacper P.
kl. 2: Oliwier P.
kl. 3: Aleksandra M., Błażej Sz., Borys Z.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU
ZA WSPANIAŁE STROIKI, KTÓRE ZOSTAŁY SPRZEDANE
PODCZAS KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO.