Get Adobe Flash player
WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
GIMNAZJUM – ARCHIWUM
Archiwa

Rok szkolny 2017/18 rozpoczęty!!!

W dniu 04.09.2017r uczniowie  Zespołu Szkół w Sidrze tradycyjnie rozpoczęli nowy rok szkolny mszą świętą w Kościele pw. Świętej Trójcy w Sidrze. O godz. 10.00 nastąpiła inauguracja nowego roku szkolnego w auli Zespołu Szkół w Sidrze. Głos zabrała Pani Dyrektor Krystyna Sawicka, która powitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz gości. W szczególny sposób powitano nowego proboszcza oraz prefekta, którzy rozpoczynają pracę w naszej parafii. Głos też zabrał wójt Gminy Sidra, który życzył uczniom jak najlepszych ocen, a sportowcom jak najwięcej sukcesów w nowym roku szkolnym.


Ten rok szkolny będzie czasem rewolucji w polskim szkolnictwie, a to za sprawą wprowadzonej przez rząd reformy. Rozpoczął się proces wygaszania gimnazjów i zastąpienia ich ośmioklasową szkołą podstawową. Czy będzie lepiej, łatwiej to czas pokaże -wszyscy zastanawiamy się czy reforma odmieni nasze szkolnictwo w lepsza jakość kształcenia, wychowania….
Tego dnia wszystkim uczniom z terenu Gminy Sidra pragniemy życzyć samych dobrych ocen, satysfakcji ze zdobywanej wiedzy i samorozwoju. Aby ten rok szkolny był kolejnym, który przybliży Was do osiągnięcia marzeń i gromadzenia niezbędnych do życia dorosłego wiedzy.
Wszystkim tym,którzy chcieliby wakacji – głowa do góry, następne będą za 292 dni.