Get Adobe Flash player
WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
GIMNAZJUM – ARCHIWUM
Archiwa

Akcja edukacyjna „Lekcja o Funduszach Europejskich V”

Nasza szkoła brała udział w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich” organizowanej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju na terenie 5 województw Polski Wschodniej.

W ramach akcji uczniowie z klasy VII i VIII uczestniczyli w zajęciach, przybliżających im świat Funduszy Europejskich. Podczas lekcji uczniowie oglądali film animowany, który przez pryzmat wycieczki szlakiem rowerowym Green Velo, pokazał jak wiele ciekawych i wartościowych projektów jest finansowanych ze środków Unii Europejskiej na terenie Polski Wschodniej.

W dalszej części zajęć każdy uczeń otrzymał komiks, w którym w ciekawy sposób przedstawiono możliwości wykorzystania funduszy unijnych oraz przykłady inwestycji i pozytywnych zmian.

Na koniec zajęć uczniowie mogli wykorzystać zdobytą wiedzę uczestnicząc w konkursie. W każdej z klas trzy osoby z najwyższym wynikiem otrzymały nagrody w postaci kart podarunkowych do wykorzystania w Empiku.

W klasie VII nagrody w konkursie wygrali: Melania Białobłocka, Maja Woronko i Jakub Polewko, natomiast w klasie VIII: Filip Kisiel, Patrycja Panow i Julia Sidor

Dzięki udziałowi w akcji edukacyjnej uczniowie dowiedzieli się, jakie inicjatywy wspierają środki unijne i jak łatwo można zmienić własne otoczenie za sprawą Funduszy Europejskich!

Ponadto wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali drobne upominki – zakładki magnetyczne.

Zdjęcie 2
Uczniowie klasy VIII uczestniczyli w akcji „Lekcja o Funduszach Europejskich”

Zdjęcie 3
Uczeń klasy VIII Filip Kisiel zajął I miejsce w konkursie dotyczącym Funduszy Europejskich
i wygrał kartę podarunkową o wartości 40 zł