Get Adobe Flash player
WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
GIMNAZJUM – ARCHIWUM
Archiwa

Nie rzucim ziemi skąd nasz ród…

Nigdy nie możemy zapomnieć kim jesteśmy, jakich mamy ojców,dziadków, pra dziadów-skąd pochodzimy. I nie ważne, czy jesteśmy z dużego  miasta czy z tak małej gminy jak SIDRA – nigdy nie wstydźmy się naszej tożsamości. Bądźmy zawsze dumni,że jesteśmy Polakami i z jakiego zakątka kraju  pochodzimy!!!


Dziś w nasze szkole obchodziliśmy jak setki szkół w Polsce 100 lecie Odzyskania Niepodległości.
Był to dzień wyjątkowy i szczególny z wielu względów.
Obchody zaczęliśmy od marszu ulicami naszej miejscowości do kościoła, gdzie złożyliśmy wiązanki kwiatów na grobach żołnierzy walczących za naszą wolność, które znajdują się przy kościele. Wysłuchaliśmy krótkiej przemowy lokalnego proboszcza oraz wójta Gminy Sidra. Dalsza uroczystość odbyła się w auli Szkoły Podstawowej w Sidrze. Na początku cała społeczność szkolna śpiewała pieśni patriotyczne w formie karaoke- było głośno,wspaniale i dostojne. O godz. 11.11 wzięliśmy udział we wspólnym śpiewaniu HYMNU PAŃSTWOWEGO. Później była wyjątkowa  część artystyczna przygotowana przez nasze polonistki M. GRAL i J. ŁAPICZ.  Na początku uczniowie zaprezentowali wyśmienity przekaz wizyjny obrazujący rozbiory, niewolę i odzyskanie niepodległości, później była część artystyczna: wiersze, pieśni piosenki oraz twórczość własna uczniów. Uroczystość była wzruszająca.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z tej uroczystości,a wkrótce zamieścimy film.

Przypominamy również,że dalsza część obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości odbędzie  o godz. 11.00 w niedzielę  w kościele pw.TRÓJCY ŚWIĘTEJ w Sidrze-  msza święta połączona z występem młodzieży szkolnej oraz dalsze obchody święta w szkole podstawowej w następnym tygodniu.

Z okazji naszego święta płyną do nas życzenia z całego świata, a tak postanowili uczcić nasze święto litewscy kolejarze-prawda,że ciekawie…?

Proszę zerknąć…

LINK 1   lub   LINK 2