Get Adobe Flash player
WITAMY NA NASZEJ STRONIE !
GIMNAZJUM – ARCHIWUM
Archiwa

104 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

11-listopad-2022_1510.11.2022r w przeddzień narodowej uroczystości 11 listopada społeczność naszej szkoły świętowała 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odświętnie ubrani, z pięknymi kotylionami, uczniowie i nauczyciele dawali świadectwo, że wolność i niepodległość są dla nas wartościami niezwykle ważnymi.
Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klas IV-VIII pod kierunkiem Pań: B. Kimborowicz, L. Hołowni i A. Hołowni.

Uroczystą akademię rozpoczęliśmy od wprowadzeniu pocztu sztandarowego oraz wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie uczniowie przypomnieli o 123 latach niewoli narodu polskiego i jego dążeniach do odzyskania niepodległości. Śpiewanie pieśni patriotycznych połączyło zgromadzonych na apelu w historycznej zadumie nad naszą przeszłością. W naszej szkole zabrzmiała: „Pierwsza brygada”, „Szara piechota” oraz „Biały krzyż”.
Społeczność szkolna nagrodziła występujących gromkimi brawami.
Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała Pani dyrektor Krystyna Sawicka, która podziękowała za przygotowana uroczystość oraz podkreśliła znaczenie odzyskania niepodległości.
Święto te było również wspaniałą okazją do uroczystego wciągnięcia flagi na nowy maszt pozyskany w ramach projektu ,,Pod biało-czerwoną”. To dzięki zaangażowaniu społeczności naszej gminy
(w tym szkoły) udało się uzyskać bardzo dobry wynik w głosowaniu i otrzymać nowy maszt, który zastąpił stary- pamietający prawie 40lat naszej historii szkolnej.

To ważne wydarzenie pozostanie na długo w pamięci społeczności naszej szkoły. Niech będzie dla wszystkich refleksją nad znaczeniem wolności w naszym życiu oraz niepodległości ukochanej Ojczyzny, tym bardziej głęboki, gdy za granicą naszego kraju w XXI wieku Ukraina walczy o swoje ideały i o swoją wolność.