Świat bajek…

Swiat-bajek-2022_09Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat: uczą, bawią i wychowują. Dnia 17.11.2022r dzieciz przedszkola i klasy 0-3 obchodziły jedno
z najsympatyczniejszych świąt: Dzień postaci z bajek. Tego dnia przyszły do szkoły w przepięknych strojach, które zaprezentowały podczas piosenki pt. „Witajcie w naszej bajce”.

Wspólnie rozwiązywały zagadki słowne oraz rozpoznawały tytuły bajek po ilustracji. W grupach budowały zamki z klocków. Dużo radości dostarczyło dzieciom szukanie złotego pantofelka Kopciuszka. Powstały także przepiękne prace plastyczne z ich ulubionymi bohaterami .
Dzień postaci z bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych. Dzieci z naszej szkoły bardzo dobrze znają bajki i świetnie sobie poradziły z zadaniami.